Loty Kraków - Kolonia/Bonn

Przydatne informacje o locie Kraków - Kolonia/Bonn

Kraków-Kolonia/Bonn

Loty z Krakowa do Kolonii/Bonn (KRK-CGN) są bardzo lubiane wśród Polaków. Popularność trasy Kraków-Kolonia/Bonn związana jest głównie z licznymi podróżami służbowymi do obu tych miast. Ze względu na znajdujące się zarówno w Kolonii jak i w Bonn liczne zabytki, muzea i galerie, miasta te stanowią także cele podróży turystycznych. Kolonia położona nad rzeką Ren stanowi ośrodek gospodarczy, finansowy, historyczny i kulturalny Nadrenii. Bonn to miasto oddalone około 30 kilometrów od Kolonii. Znajdują się tu siedziby ważnych urzędów i ministerstw. Zarówno Kolonia jak i Bonn stanowią ważne centra przemysłowe i handlowe regionu. Wszystko to stanowi o atrakcyjności i popularności trasy Kraków-Kolonia/Bonn.

Kolonia/Bonn (CGN)

Międzynarodowy port lotniczy Kolonia/Bonn (CGN) to szóste pod względem wielkości lotnisko w Niemczech. Lotnisko „Konrad-Adenauer” położone jest około 15 kilometrów na południowy-wschód od Kolonii i około 15 kilometrów na północny-wschód od Bonn. Dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej pozwala na łatwy dojazd do portu. Bez problemu dostaniemy się tutaj samochodem czy taksówką. Do dyspozycji pasażerów są ponadto autobusy (linia 161 z/do Kolonii i linia 670 z/do Bonn) oraz pociągi i kolej S-Bahn.

Lot Kraków-Kolonia/Bonn

Loty z Krakowa do Kolonii/Bonn oferują między innymi niemieckie linie lotnicze Airberlin i Deutsche Lufthansa. Połączenia oferowane przez tych przewoźników to loty z tzw. międzylądowaniem. Są to jednak zarówno cenowo jak i czasowo bardzo korzystne oferty. Planując podróż z Krakowa do Kolonii czy też z Krakowa do Bonn warto także zapoznać się z ofertami kolei niemieckich Deutsche Bahn. Podróż samolotem pozwoli nam znacznie skrócić czas podróży, jednak oferty kolei mogą okazać się równie korzystne. Pociąg dowiezie nas na Główny Dworzec Kolejowy w Kolonii. Planując lot na trasie Kraków-Kolonia/Kraków-Bonn warto skorzystać z porównywarki cen lotów idealo. Wyszukiwarka znajdzie dla Państwa najbardziej korzystne oferty lotów, a także oferty niemieckich kolei Deutsche Bahn.