Loty Gdańsk - Kolonia/Bonn

Przydatne informacje o locie Gdańsk - Kolonia/Bonn

Gdańsk-Kolonia/Bonn

Trasa lotu Gdańsk-Kolonia/Bonn (GDN-CGN) jest bardzo lubiana i często uczęszczana przez Polaków głównie ze względu na liczne podróże służbowe do obu tych miast. Ze względu na znajdujące się zarówno w Kolonii jak i w Bonn liczne zabytki, muzea i galerie, miasta te stanowią także cele podróży turystycznych. Kolonia położona nad rzeką Ren jest jednym z najważniejszych miast w Nadrenii pod względem gospodarczym, finansowym jak i historycznym i kulturalnym. Bonn znajduje się w odległości około 30 kilometrów od Kolonii. Swoje siedziby mają tutaj ważne urzędy i ministerstwa. Zarówno Kolonia jak i Bonn stanowią ważne ośrodki przemysłowe i handlowe regionu. Wszystko to stanowi o popularności trasy Gdańsk-Kolonia/Bonn.

Kolonia/Bonn (CGN)

Międzynarodowy port lotniczy Kolonia/Bonn (CGN) to szóste pod względem wielkości lotnisko w Niemczech. Lotnisko „Konrad-Adenauer” położone jest około 15 kilometrów na południowy-wschód od Kolonii i około 15 kilometrów na północny-wschód od Bonn. Dobrze rozwinięta sieć komunikacji miejskiej pozwala na łatwy dojazd do portu. Bez problemu dostaniemy się tutaj samochodem czy taksówką. Do dyspozycji pasażerów są ponadto autobusy (linia 161 z/do Kolonii i linia 670 z/do Bonn) oraz pociągi i kolej S-Bahn.

Lot Gdańsk-Kolonia/Bonn

Loty z Gdańska do Kolonii/Bonn oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT, niemieckie Airberlin i Deutsche Lufthansa. Przewoźnicy oferują połączenia z tzw. międzylądowaniem. Są to jednak zarówno cenowo jak i czasowo bardzo korzystne oferty. Podróż samolotem pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu. Planując wylot z Gdańska do Kolonii czy też z Gdańska do Bonn warto sprawdzić ceny lotów korzystając z pomocy porównywarki cen idealo. Znalezienie tanich biletów lotniczych nie powinno stanowić problemu ze względu na duże zainteresowanie tą trasą. Jeśli nie uda nam się zaplanować podróży z wyprzedzeniem, warto zwrócić uwagę oferty last minute.

Informacje dotyczące lotu: Gdańsk - Kolonia/Bonn

Lot tam i z powrotem od 1.261,99 zł
Czas lotu min.. 01:45
Czas lotu powrotnego min.. 01:35
Odległość 858 km
Loty tygodniowo 2
Lotnisko odlotu Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Lotnisko przylotu Kolonia Bonn - Konrad Adenauer (CGN)
Państwo docelowe Niemcy