Loty Kraków - Düsseldorf

Przydatne informacje o locie Kraków - Düsseldorf

Lot Kraków - Düsseldorf

Trasa lotu Kraków (KRK) - Düsseldorf (DUS) cieszy się dużą popularnością wśród połączeń międzynarodowych. Stolica Nadrenii Północnej - Westfalii jest głównie celem podróży służbowych. Düsseldorf jest tętniącą życiem metropolią z blisko 11 milionami mieszkańców, oferującą przyjezdnym wiele atrakcji. Po około 1 godzinie i 50 minutach lotu przeżyjemy tu koncerty i festiwale, odwiedzimy muzea, teatry i targi, pospacerujemy promenadą nad rzeką Ren i prawdopodobnie zrobimy udane zakupy. W porównaniu do ewentualnej podróży samochodem trwającej średnio 13 godzin, czas lotu jawi się niczym przysłowiowe „mrugnięcie okiem”.

Lotnisko Düsseldorf International

Międzynarodowy port lotniczy Düsseldorf to jedno z największych lotnisk w Niemczech. Jest on doskonałą bazą przesiadkową dla lotów do różnych miast na całym świecie. Położony około 6 km na północ od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowany sprawia, iż bez problemu dojedziemy tu zarówno samochodem jak i taksówką. Komfortową alternatywę dla niezmotoryzowanych stanowi możliwość dojazdu do lotniska regularnie kursującymi autobusami czy też pociągami. Z budynku dworca pasażerów bezpośrednio do terminalu dowozi automatyczny pociąg kabinowy - SkyTrain.

Tanie loty z Krakowa do Düsseldorfu

Bezpośrednie połączenia lotnicze z krakowskich Balic do Düsseldorfu oferują głównie Polskie linie Lotnicze LOT (PLL LOT) i Deutsche Lufthansa. Ze względu na popularność tej trasy nie powinno być problemów ze znalezieniem tanich biletów lotniczych. Wielu przewoźników oferuje na tej trasie również loty z tzw. międzylądowaniem. Są one z reguły bardziej czasochłonne, jednak nierzadko tańsze od lotów bezpośrednich. Planując wylot warto skorzystać z porównywarki cen lotów.