Loty Kraków - Bolonia

Nasze najtańsze oferty lotów z Kraków do Bolonia

Tutaj możesz porównać tanie loty z Kraków (KRK) do Bolonia (BLQ) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Bolonia. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Kraków - Bolonia

Loty Kraków-Bolonia

Kraków-Bolonia (KRK-BLQ) to bardzo lubiana i często przez Polaków uczęszczana trasa. Bolonia to miasto położone w północnych Włoszech, pomiędzy rzeką Pad a Apeninami. Stanowi ważny ośrodek administracyjny , handlowy, przemysłowy, a przede wszystkim naukowy i turystyczny. To właśnie w Bolonii mieści się najstarszy na świecie uniwersytet założony w 1088 roku. Historia miasta sięga czasów Etrusków. Wtedy Bolonia istniała jeszcze pod nazwą Felsina. Obecnie Bolonia przyciąga corocznie całe masy turystów. Miasto oferuje swoim odwiedzającym wiele atrakcji. Warto zwiedzić tu bazylikę San Petronio - jeden z największych kościołów gotyckich we Włoszech, główny plac miasta, gdzie znajduje się Fontanna Neptuna - figura z brązu, dzieło Giambologny z 1563 roku, ponadto liczne katedry, muzea, pałace oraz siedzibę uniwersytetu. Trasa lotu Kraków - Bolonia swoją popularność zawdzięcza głównie chcącym zwiedzić miasto turystom. Bez względu jednak na cel podróży istnieje wiele połączeń lotniczych zapewniających przeloty na trasie Kraków-Bolonia.

Port lotniczy Bolonia

Międzynarodowy port lotniczy Bolonia (BLQ) położony jest około 6 kilometrów na północ od centrum miasta, w regionie Emilia - Romania. Dojazd do lotniska jest bardzo dobrze oznakowany, w związku z czym dojazd samochodem nie będzie sprawiał żadnych problemów. Do dyspozycji podróżnych są ponadto liczne taksówki. Dojazd do centrum Bolonii trwa średnio 15 minut. Pasażerowie skorzystać mogą także z usług transportu publicznego, m.in. regularnie kursujących autobusów, a także oddalonego 6 km od lotniska dworca kolejowego.

Kraków-Bolonia

Połączenia lotnicze na trasie Kraków - Bolonia zapewniają między innymi Austrian Airlines, Deutsche Lufthansa, Polskie Linie Lotnicze LOT. Linie te obsługują z Krakowa do Bolonii głównie loty z tzw. międzylądowaniem. Największą popularnością cieszą się te z przerwą we Wiedniu, Frankfurcie lub Monachium. Średni czas lotu z przesiadką wynosi około 3,5 h. Planując podróż warto wcześniej porównać ceny biletów lotniczych na loty.idealo.pl oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Zwiększy to szansę na kupno biletów lotniczych w korzystnej cenie.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Bolonia

Lot tam i z powrotem od 119,82 zł
Odległość 889 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Bolonia - Gugliemo Marconi (BLQ)
Państwo docelowe Loty - Włochy
Alternatywne trasy do Włochy
Alternatywne loty do Bolonia
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie