Loty Kraków - Amsterdam

Przydatne informacje o locie Kraków - Amsterdam

Lot Kraków - Amsterdam

Połączenia lotnicze na trasie Kraków - Amsterdam (KRK-AMS) cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Konstytucyjna stolica Holandii ma bardzo wiele do zaoferowania wszystkim przyjezdnym. Miasto wszechobecnych rowerów, o bogatym zapleczu kulturalnym, z licznymi muzeami sztuki i niepowtarzalną atmosferą przyciąga całe rzesze turystów. Położone pośród setek kanałów i określane mianem „Wenecji Północy” zaprasza do przejażdżki autobusem wodnym. Amsterdam kojarzony z wolnością, tolerancją i polityką liberalną stał się jednym z głównych „miejskich” celów podróży Polaków.

Amsterdam Schiphol

Lotnisko Amsterdam - Schiphol jest największym międzynarodowym portem lotniczym Holandii. Od centrum miasta dzieli je dystans około 15 km. Korzystne położenie w sąsiedztwie autostrady A 4, która łączy Amsterdam, Hagę i Rotterdam oraz bardzo dobre oznakowanie kierunków sprawia, iż łatwo dojechać tu z każdego z tych miast. Do dyspozycji pasażerów nie posiadających samochodów są oczywiście liczne taksówki, a ponadto regularnie kursujące autobusy i pociągi.

Tanie loty z Krakowa do Amsterdamu

Bezpośrednie połączenia na trasie Kraków-Amsterdam obsługują linie lotnicze Eurolot. Przeloty do stolicy Holandii samolotami tego przewoźnika możliwe są 4 razy w tygodniu. Czas lotu to jedynie 2 godziny i 20 minut. Dla porównania, na pokonanie tej trasy samochodem musielibyśmy przeznaczyć średnio 12 godzin. Planując podróż warto pamiętać o tym, że jeśli z wyprzedzeniem przejrzymy oferty przewoźnika, porównamy ceny i dokonamy wcześniejszej rezerwacji, mamy duże szanse na nabycie tanich biletów.

Informacje dotyczące lotu: Kraków - Amsterdam

Lot tam i z powrotem od 179,94 zł
Czas lotu min.. 02:00 / max.. 02:05
Czas lotu powrotnego min.. 01:50/ max.. 01:55
Odległość 1075 km
Loty tygodniowo 24
Lotnisko odlotu Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Lotnisko przylotu Amsterdam - Schiphol, Haarlemmermeer (AMS)
Państwo docelowe Holandia
Alternatywne loty do Amsterdam
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie