Loty Gdańsk - Wrocław

Przydatne informacje o locie Gdańsk - Wrocław

Lot z Gdańska do Wrocławia

Połączenia lotnicze z Gdańska do Wrocławia (GDN - WRO) są bardzo popularne wśród Polaków. Stolica Dolnego Śląska ze względu na prężnie rozwijającą się gospodarkę stanowi między innymi cel podróży służbowych i biznesowych. Znajdują się tu siedziby wielu przedsiębiorstw oraz fabryki i centra rozwojowe wielu zagranicznych korporacji. Nie bez powodu Wrocław nazwany jest „kwiatem Europy”. Jest to bowiem miasto z tak różnorodną i bogatą materią historyczną oraz niepowtarzalnym zapleczem kulturalnym, iż przyciąga całe rzesze turystów.

Tanie loty z Gdańska do Wrocławia

Trasa Gdańsk - Wrocław obsługiwana jest regularnie przez linie lotnicze Euolot. Pomijając soboty możemy do nadodrzańskiej stolicy Dolnego Śląska polecieć nawet dwa razy dziennie. Przewoźnik umożliwia nam ponadto atrakcyjne tj. poranne i wieczorne godziny odlotów. Jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujemy naszą podróż i zapoznamy się z ofertą cenową operatora lub skorzystamy z opcji elastycznego wyszukiwania, możemy bez większych trudności dokonać rezerwacji tanich biletów lotniczych.

Czas lotu z Gdańska do Wrocławia

Dystans blisko 440 kilometrów dzielący stolicę Pomorza z aglomeracją wrocławską pokonać możemy samolotem w ciągu zaledwie 1 godziny i 20 minut. Na jazdę samochodem przeznaczyć trzeba dla porównania średnio 7 godzin, a podróż pociągiem trwa średnio od 8 do nawet 12 godzin. Przelot samolotem oceniany jest jako najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy wariant podróżowania, a na tej trasie stanowi ponadto najszybszą formę przedostania się z jednego krańca Polski na drugi, będąc tym samym korzystną alternatywą dla innych środków transportu.

Informacje dotyczące lotu: Gdańsk - Wrocław

Lot tam i z powrotem od 97,80 zł
Odległość 380 km
Lotnisko odlotu Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Lotnisko przylotu Wrocław - Strachowice im. Mikołaja Kopernika (WRO)
Państwo docelowe Polska
Alternatywne trasy do Polska
Alternatywne loty do Wrocław
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie