Loty Warszawa - Pekin International

Przydatne informacje o locie Warszawa - Pekin International

Lot z Warszawy do Pekinu

Trasa lotu Warszawa - Pekin (WAW - PEK) to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych tras w siatce połączeń międzynarodowych i międzykontynentalnych. Pekin to stolica Chińskiej Republiki Ludowej i drugie co do wielkości (po Szanghaju) miasto tego kraju. Jest głównym ośrodkiem administracyjno- politycznym, przemysłowym i finansowym kraju. Stanowi ponadto centrum oświatowe i kulturalne Chin. Bogate tło historyczne i niepowtarzalny klimat zachęcają liczne grupy turystów do odwiedzenia tego miejsca. Znajdują się tutaj bowiem jedne z najstarszych zabytków tego kraju, jak np. Plac Tian'anmen (oprócz znaczenia turystycznego ma także wielkie znaczenie polityczne), Zakazane Miasto, Pałac Letni czy Świątynia Nieba. Pekin jest bardzo ważnym węzłem transportowym regionu, w tym między innymi lotniczym.

Port lotniczy Pekin

Międzynarodowy port lotniczy Pekin (PEK) położony jest około 20 kilometrów na północny-wschód od centrum Pekinu. Jest to nie tylko główne lotnisko obsługujące Chiny ale także jedno z największych i najruchliwszych portów lotniczych na świecie. Stanowi główny węzeł komunikacyjny linii lotniczych Air China. Z racji ogromnego ruchu pasażerskiego jest doskonale skomunikowane z miastem. Obsługiwane jest przez linię metra Airport Express, a także linie autobusowe kursujące regularnie z różnych punktów miasta. Lotnisko osiągalne jest także w łatwy i szybki sposób przez cztery płatne autostrady.

Czas lotu Warszawa - Pekin

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do Pekinu oferują między innymi Polskie Linie lotnicze LOT oraz Air China. Odległość między tymi stolicami w linii prostej wynosi około 7000 kilometrów. Pokonanie tego odcinka samolotem trwa średnio 9 godzin. Ze względu na dużą popularność tej trasy mamy do wyboru bogatą ofertę lotów z tzw. międzylądowaniem. Loty z przesiadkami są z reguły bardziej czasochłonne ale decydując się na takie połączenia można sporo zaoszczędzić. Panując podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów oraz dokonać rezerwacji biletów z odpowiednim wyprzedzeniem.