Lot Warszawa-Meksyk

Loty z Warszawy do Meksyku (WAW - MEX) należą do bardzo często uczęszczanych wśród lotniczych połączeń międzykontynentalnych. Meksyk to stolica kraju o tej samej nazwie. Stanowi jedno z najstarszych i największych miast świata z blisko 9-milionową populacją. Miasto jest centrum politycznym, kulturalnym i gospodarczym Federacji Meksykańskiej. Meksyk otoczony jest licznymi pasmami górskimi. Szczególnie atrakcyjne dla turystów są liczne budowle sakralne pochodzące głównie z XVII i XVIII wieku, Katedra Miejska i Pałac Narodowy. Miasto Meksyk należy do jednych z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Jednak turystę zachowującego podstawowe środki ostrożności i nie udającego się w niebezpieczne rejony nie powinno spotkać nic złego.

...

Meksyk - lotniska

Międzynarodowy port lotniczy Meksyk-Benito Juarez (MEX) to największe i najbardziej ruchliwe lotnisko w Meksyku. Położone jest około 5 km na wschód od centrum Meksyku i bardzo dobrze z nim skomunikowane, głównie dzięki stacji metra oraz regularnie kursującym autobusom. Inne najważniejsze lotniska w Meksyku to Lotnisko Meksyk Toluca (Licenciado Adolfo López Mateos International Airport, TLC) oraz Lotnisko Guadalajara (Don Miguel Hidalgo y Costilla International Airport, GDL).

...

Tanie loty z Warszawy do Meksyku

Do stolicy Meksyku kursują samoloty ze wszystkich większych lotnisk w Polsce. Największa oferta obejmuje loty z przesiadką, z reguły w jednym z portów lotniczych Europy. Podróż łącznie trwa około 16 godzin, do czego należy jeszcze doliczyć czas spędzony na lotnisku przesiadkowym. Duża popularność trasy z Warszawy do Meksyku stanowi o bogatej ofercie konkurencyjnej. Połączenia lotnicze między tymi stolicami obsługują m.in.: Polskie Linie Lotnicze LOT, Deutsche Lufthansa, KLM, Iberia, British Airways oraz wielu innych dobrze znanych i cenionych przewoźników lotniczych. Warto jednak, bez względu na to jakie linie lotnicze wybierzemy, dokonać rezerwacji biletów lotniczych z wyprzedzeniem oraz skorzystać z porównywarki cen lotów idealo. Odpowiednio wcześnie dokonana rezerwacja zwiększa bowiem szanse na nabycie biletów lotniczych w atrakcyjnych cenach.

...