Loty Szczecin - Dublin

Przydatne informacje o locie Szczecin - Dublin

Loty Szczecin - Dublin

Trasa lotu Szczecin (SZZ) Dublin (DUB) jest bardzo lubiana wśród Polaków. Stolica i największe miasto Irlandii stanowi centrum przemysłowe, ekonomiczne, finansowe oraz administracyjne kraju. Dublin to wielokulturowe miasto ze wspaniałymi teatrami, muzeami oraz wyjątkową architekturą w tle. Swoim odwiedzającym oferuje ponadto wspaniałe możliwości zakupowe oraz szeroką gamę kuszących restauracji. Miasto w ciągu ostatnich paru lat stało się bardzo ważnym celem lotniczym głównie z powodu lawinowej emigracji rodaków. Niezmiennie od kilku lat to właśnie Polacy stanowią tutaj największą grupę mniejszości narodowych. Liczne oferty linii lotniczych pozwalają znaleźć połączenia w korzystnych cenach bez względu na to, czy planujemy wyjazd do pracy, podróż służbową czy też wycieczkę.

Lotnisko w Dublinie

Międzynarodowy port lotniczy Dublin jest największym lotniskiem w Irlandii pod względem pasażerów. Położony jest około 10 km na północ od centrum miasta. Doskonale rozwinięta sieć komunikacji pozwala na łatwy i szybki dojazd do/z miasta. Na lotnisko bez problemu dotrzemy samochodem czy taksówką. Do dyspozycji pasażerów są ponadto regularnie kursujące autobusy, dowożące podróżnych nie tylko do Dublina ale także do innych miejscowości.

Tanie loty ze Szczecina do Dublina

Bezpośrednie przeloty ze Szczecina do stolicy Irlandii oferują głównie tanie linie lotnicze Ryanair. Lot bez przystanków trwa średnio 2 godziny 30 minut. Ze względu na dużą popularność tej trasy istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z tzw. międzylądowaniem. Są to jednak z reguły połączenia bardziej czasochłonne, a w przypadku tej trasy niekoniecznie tańsze. Planując podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Szczecin - Dublin

Lot tam i z powrotem od 283,18 zł
Odległość 1397 km
Lotnisko odlotu Szczecin - Goleniów im. NSZZ Solidarność (SZZ)
Lotnisko przylotu Dublin (DUB)
Państwo docelowe Irlandia
Alternatywne loty do Dublin