Loty Warszawa - Bruksela Zaventem

Nasze najtańsze oferty lotów z Warszawa do Bruksela Zaventem

Tutaj możesz porównać tanie loty z Warszawa (WAW) do Bruksela Zaventem (BRU) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Bruksela Zaventem. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Warszawa - Bruksela Zaventem

Lot Warszawa-Bruksela

Trasa Warszawa - Bruksela (WAW - BRU) jest bardzo popularna wśród Polaków. Stolica Belgii, siedziba króla i parlamentu belgijskiego oraz siedziba instytucji Unii Europejskiej, NATO i Euroatomu stanowi przede wszystkim cel podróży służbowych. Aglomeracja brukselska obejmująca pewną liczbę gmin flamandzkich zamieszkiwana jest przez około 1 mln ludzi. Stanowi bardzo ważny ośrodek finansowy, gospodarczy, handlowy oraz kulturalno-naukowy kraju. Miasto poszczycić się może wieloma zabytkami, w tym pałacami królewskimi, kościołami i przepięknymi parkami. Wszystko to czyni Brukselę punktem docelowym częstych podróży nie tylko polityków i biznesmenów ale i licznie przybywających doń turystów.

Lotnisko Bruksela - Zaventem

Stolica Belgii obsługiwana jest przez dwa porty lotnicze. Główny ciężar połączeń przyjął na siebie port lotniczy Bruksela - Zaventem (BRU). Jest to największe międzynarodowe lotnisko w Belgii. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej można tu dotrzeć na wiele sposobów: samochodem bezpośrednio z obwodnicy, pociągiem kursującym bezpośrednio między centrum miasta a lotniskiem, licznymi liniami autobusowymi oraz taksówkami.

Drugim lotniskiem jest port lotniczy Bruksela - Charleroi (CRL). Położony jest on około 50 km od centrum miasta i obsługuje głównie tanie połączenia międzynarodowe. Jako lotnisko przylotu stanowi ciekawą i wartą uwagi alternatywę dla pasażerów tanich linii lotniczych wylatujących z portu lotniczego Warszawa Modlin.

Tanie loty z Warszawy do Brukseli

Bezpośrednie przeloty ze stolicy Polski do stolicy Belgii oferują Polskie Linie Lotnicze LOT. Czas lotu wynosi średnio 2 godziny i 10 minut. Loty z tzw. międzylądowaniem oferują między innymi łotewskie linie lotnicze Air Baltic, skandynawskie SAS, holenderskie KLM, Finnair, British Airways, Brussels Airlines czy Lufthansa. Przelot z przesiadką jest z reguły bardziej czasochłonny, jednak często w przypadku takich połączeń możemy znaleźć tanie bilety lotnicze. W celu znalezienia najkorzystniejszej opcji warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z porównywarki cenowej. Tańszą alternatywę dla podróżujących na trasie Warszawa - Bruksela stanowi trasa lotu Warszawa Modlin - Bruksela Charleoi (WMI - CRL).

Informacje dotyczące lotu: Warszawa - Bruksela - Zaventem

Lot tam i z powrotem od 193,67 zł
Czas lotu min.. 02:05 / max.. 02:15
Czas lotu powrotnego min.. 01:55/ max.. 02:05
Odległość 1147 km
Loty tygodniowo 39
Lotnisko odlotu Port lotniczy Warszawa - Okęcie im. Fryderyka Chopina (WAW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Bruksela - Zaventem (BRU)
Państwo docelowe Loty - Belgia
Alternatywne trasy do Belgia
Alternatywne loty do Bruksela - Zaventem
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie