Loty Gdańsk - Amsterdam

Przydatne informacje o locie Gdańsk - Amsterdam

Lot z Gdańska do Amsterdamu

Trasa Gdańsk - Amsterdam (GDN-AMS) jest bardzo lubiana w siatce połączeń międzynarodowych. Amsterdam jako największe miasto i stolica konstytucyjna Holandii ma bardzo wiele do zaoferowania. Jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych Europy stanowiąc idealne miejsce urlopowe dla osób chcących relaksować się w kosmopolitycznej atmosferze. Liczne muzea, galerie, teatry i bogate ogrody botaniczne przyciągają spore rzesze zwiedzających. Amsterdam jest ponadto dużym ośrodkiem przemysłowym i naukowym, kojarzonym jednak przede wszystkim z wolnością, tolerancją i liberalną polityką dotyczącą wielu płaszczyzn życia.

Tanie loty z Gdańska do Amsterdamu

Ze względu na popularność trasy Gdańsk - Amsterdam wielu przewoźników oferuje tanie bilety lotnicze. W czasie zaledwie 2 godzin i 15 minut polecimy bezpośrednio do stolicy Holandii samolotami linii lotniczych Eurolot. Przeloty w atrakcyjnych cenach z tzw. międzylądowaniem oferują między innymi skandynawskie linie lotnicze SAS. Zanim dokonamy rezerwacji takich połączeń, warto porównać ceny oraz czas przelotu. Biorąc pod uwagę, iż na pokonanie tej trasy samochodem potrzebowalibyśmy średnio 14 godzin, jest nawet lot z przesiadką dużą oszczędnością czasu. Najkorzystniej zaplanować podróż odpowiednio wcześnie i dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, korzystając z opcji elastycznego wyszukiwania.

Lotnisko w Amsterdamie

Port lotniczy Amsterdam - Schiphol to największy międzynarodowy port lotniczy Holandii. Położony jest około 15 km na południowy-zachód od centrum miasta, przy autostradzie A4 łączącej Amsterdam, Hagę i Rotterdam. Bardzo dobre oznakowanie kierunków czyni dojazd samochodem bardzo komfortowym. Pasażerowie nie posiadający aut mogą bez problemów dostać się na lotnisko regularnie kursującymi autobusami oraz pociągami.

Informacje dotyczące lotu: Gdańsk - Amsterdam

Czas lotu min.. 01:55 / max.. 02:00
Czas lotu powrotnego min.. 01:45
Odległość 938 km
Loty tygodniowo 16
Lotnisko odlotu Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Lotnisko przylotu Amsterdam - Schiphol, Haarlemmermeer (AMS)
Państwo docelowe Holandia
Alternatywne loty do Amsterdam
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie