Lot z Wrocławia do Oslo

Połączenia lotnicze z Wrocławia do Oslo (WRO - OSL) są bardzo popularne wśród Polaków. Stolica i największe miasto Norwegii leży w południowej części kraju, nad fiordem Oslo (Oslofjord). Stanowi ośrodek przemysłowy, gospodarczy, administracyjny, naukowy i kulturalny kraju. Miasto jest ponadto centrum norweskiego transportu morskiego. Zamieszkiwane jest przez blisko 600 tys. mieszkańców, a cała aglomeracja liczy blisko 1,5 mln ludzi. Stolica Norwegii łączy w niezwykły sposób uroczą małomiasteczkową i przyjazną atmosferę z atrakcjami kosmopolitycznego miasta. Znajdują się tu liczne parki krajobrazowe, rezerwaty zieleni oraz tereny wspinaczkowe. Ten wyjątkowy klimat sprawia, iż Oslo przyciąga liczne grupy turystów.

...

Lotniska w Oslo

Międzynarodowy port lotniczy Oslo - Gardermoen (OSL) znajduje się ok 48 km na północ od centrum miasta i jest bardzo dobrze z nim skomunikowany. Do dyspozycji pasażerów są zarówno pociągi jak i autobusy. Port lotniczy Oslo - Trop (TRF) oddalony jest około 120 km od miasta. Dotarcie do centrum umożliwiają to regularnie kursujące autobusy (Torp-Expressen) oraz pociągi. Międzynarodowy port lotniczy Moss-Rygge (RYG) położony jest w gminie Rygge w południowo-wschodniej części Norwegii. Usytuowany jest około 13 km od miasta Moss oraz około 66 km od centrum Oslo. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, pociągi oraz linie autobusowe.

...

Tanie loty Wrocław - Oslo

Decydując się na lot do Norwegii warto skorzystać z porównywarki cen i z wyprzedzeniem zapoznać się z ofertami linii lotniczych. Bezpośrednio z Wrocławia polecimy do portu lotniczego Oslo - Trop (WRO - TRF) dzięki ofertom tanich linii lotniczych Wizzair. Stąd od centrum miasta dzieli nas około 120 km jazdy. Linie lotnicze Ryanair obsługują trasę Wrocław - Moss-Rygge (WRO - RYG). Czas lotów bezpośrednich wynosi średnio niecałe 2 godziny. Na tej trasie oferowanych jest również wiele połączeń z tzw. międzylądowaniem. Są one z reguły bardziej czasochłonne i w przypadku tego odcinka niekoniecznie tańsze.

...