Loty Poznań - Oslo Gardermoen

Nasze najtańsze oferty lotów z Poznań do Oslo Gardermoen

Tutaj możesz porównać tanie loty z Poznań (POZ) do Oslo Gardermoen (OSL) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Oslo Gardermoen. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Poznań - Oslo Gardermoen

Lot z Poznania do Oslo

Połączenia lotnicze z Poznania do Oslo (POZ - OSL) są bardzo popularne i lubiane wśród Polaków. Stolica Norwegii to miasto niezwykłe pod wieloma względami. Położone jest w południowej części kraju nad fiordem Oslo (Oslofjord). Bliskość dzikiej przyrody sprawia, że daleko temu miejscu do wyobrażenia o wielkich i zatłoczonych stolicach. Jako ośrodek przemysłowy, gospodarczy, administracyjny, naukowy i kulturalny kraju stanowi siedzibę wielu ważnych instytucji. Miasto jest ponadto centrum norweskiego transportu morskiego, który dla tutejszego przemysłu i handlu ma szczególne znaczenie. Mimo, iż skupione są tu liczne ośrodki gospodarcze i polityczne, Oslo cechuje urocza małomiasteczkowa i przyjazna atmosfera. Znajdują się tu liczne parki krajobrazowe, rezerwaty zieleni oraz tereny wspinaczkowe. Ten wyjątkowy klimat sprawia, iż Oslo przyciąga liczne grupy turystów.

Lotniska w Oslo

Port lotniczy Oslo - Trop (TRF) oddalony jest około 120 km od centrum miasta. Regularnie kursujące autobusy (Torp-Expressen) i pociągi dają podróżnym doskonałe możliwości szybkiego i bezproblemowego dotarcia do Oslo. Międzynarodowy port lotniczy Oslo - Gardermoen (OSL) znajduje się około 48 km na północ od centrum miasta i jest bardzo dobrze z nim skomunikowany. Do dyspozycji pasażerów są zarówno pociągi jak i autobusy. Alternatywą dla tego lotniska jest międzynarodowy port lotniczy Moss-Rygge (RYG). Położony jest on w gminie Rygge w południowo-wschodniej części Norwegii, około 13 km od miasta Moss oraz około 66 km od centrum Oslo. Czas przejazdu do lotniska wynosi około 50 minut. Do dyspozycji pasażerów są pociągi oraz linie autobusowe.

Tanie latanie na trasie Poznań - Oslo

Decydując się na lot do Norwegii warto skorzystać z porównywarki cen i z wyprzedzeniem zapoznać się z ofertami linii lotniczych. Bezpośrednio do portu lotniczego Oslo - Trop polecimy z Poznania dzięki ofertom tanich linii lotniczych Wizzair. Stąd od centrum miasta dzieli nas około 120 km. Przeloty bezpośrednie trwają średnio 1 godzinę 40 minut. Wielu przewoźników oferuje na tej trasie przeloty z tzw. międzylądowaniem. Są one z reguły bardziej czasochłonne, a w przypadku tego odcinka niekoniecznie tańsze od lotów bezpośrednich. Planując podróż warto jednak z wyprzedzeniem przejrzeć wszystkie dostępne oferty.

Informacje dotyczące lotu: Poznań - Oslo - Gardermoen

Lot tam i z powrotem od 133,67 zł
Odległość 934 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Poznań - Ławica im. Henryka Wieniawskiego (POZ)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Oslo - Gardermoen (OSL)
Państwo docelowe Loty - Norwegia
Alternatywne trasy do Norwegia
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie