Loty Warszawa - Ryga

Przydatne informacje o locie Warszawa - Ryga

Lot Warszawa - Ryga

Trasa Warszawa - Ryga (WAW - RIX) jest bardzo popularna wśród Polaków. Stolica Łotwy jest głównym ośrodkiem gospodarczym, przemysłowym oraz komunikacyjnym kraju. Jest to ponadto miasto z bardzo bogatym zapleczem kulturalnym i naukowym. Posiada szeroką gamą atrakcji turystycznych, przez co coraz częściej wybierana jest przez zwiedzających w każdym wieku jako miasto urlopowe. Znajdują się tu liczne zabytki jeszcze z czasów średniowiecza oraz jedno z największych skupisk architektury secesyjnej. Ryga wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Szczególnie godnymi uwagi atrakcjami turystycznymi jest Stare Miasto, Pomnik Wolności i słynne domy kupieckie.

Lotnisko w Rydze

Stolica Łotwy obsługiwana jest przez międzynarodowy port lotniczy oddalony około 6 km od centrum miasta. Jest to największe lotnisko na Łotwie. Dojazd samochodem trwa około 20 minut. Do dyspozycji podróżnych są ponadto liczne taksówki oraz regularnie kursujące autobusy, dowożące pasażerów średnio co 10-30 minut z/do centrum miasta.

Tanie loty z Warszawy do Rygi

Bezpośrednie przeloty ze stolicy Polski do stolicy Łotwy oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT oraz łotewskie Air Baltic. Czas lotu wynosi średnio 1 godzinę i 30 minut. Loty z tzw. międzylądowaniem oferują ponadto inni przewoźnicy. Przelot z przesiadką jest z reguły bardziej czasochłonny, jednak często w przypadku takich połączeń możemy znaleźć bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach. W celu znalezienia najbardziej optymalnej dla nas opcji przelotu warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z porównywarki cenowej.