Loty Warszawa - Praga

Przydatne informacje o locie Warszawa - Praga

Lot Warszawa-Praga

Trasa Warszawa (WAW) - Praga (PRG) to jedna z bardziej lubianych i częściej uczęszczanych w siatce połączeń międzynarodowych. Bezpośredni przelot samolotem trwa bowiem około 1,5 godziny, co pozwala skrócić średni czas przejazdu samochodem o blisko 7 godzin. Stolica i jednocześnie największe miasto Republiki Czeskiej jest głównym ośrodkiem przemysłowym, administracyjnym, politycznym oraz akademickim kraju. Zamieszkiwana jest przez ponad milion osób, natomiast całą aglomeracje zamieszkuje blisko 2 miliony ludzi. Z racji swej barwnej historii i i całej masy atrakcji jest przede wszystkim miastem o międzynarodowym znaczeniu turystycznym i kulturalnym. Praga jest jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Europy. Zabytkowe centrum miasta wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Lotnisko w Pradze

Port Lotniczy Praga im. Václava Havla, znany wcześniej jako Praga-Ruzyně znajduje się około 10 km od czeskiej stolicy. Jest to największe lotnisko tego regionu. Do centrum miasta bez problemu dostaniemy się zarówno taksówkami jak i regularnie kursującymi środkami transportu publicznego.

Tanie bilety do Pragi

Bezpośrednie połączenia lotnicze z warszawskiego Okęcia do Pragi oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT i czeskie linie CSA Czech Airlines. Samoloty kursują między stolicami kilka razy dziennie. Wielu przewoźników oferuje na tej trasie loty z tzw. międzylądowaniem. Wśród tak bogatej oferty funkcjonuje stosunkowo duża konkurencja mająca znaczny wpływ na koszty przelotu. Zanim zaplanujemy wylot warto porównać ceny biletów lotniczych. Z reguły najlepiej jest zaplanować podróż z wyprzedzeniem, korzystając z opcji wyszukiwania elastycznego bądź też przejrzeć oferty last minute.