Loty Poznań - Kraków

Nasze najtańsze oferty lotów z Poznań do Kraków

Tutaj możesz porównać tanie loty z Poznań (POZ) do Kraków (KRK) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Kraków. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Poznań - Kraków

Loty Poznań-Kraków

Trasa lotu Poznań - Kraków (POZ - KRK) jest bardzo popularna w siatce połączeń krajowych. Kraków stanowi jeden z ośrodków gospodarczych, kulturalnych, naukowych, administracyjnych oraz edukacyjnych kraju. Jako miasto akademickie może poszczycić się Uniwersytetem Jagiellońskim - najstarszym uniwersytetem w Polsce. Kraków to także miasto o niezwykłej przeszłości i bogatym dziedzictwie kulturowym: cudowne Stare Miasto i Zamek Królewski oraz Katedra Królewska na Wawelu, fascynująca dzielnica Kazimierz, gdzie od wieków współistniały dwie religie i kultury: chrześcijańska i żydowska. Liczne zabytki, bogate tło historyczne i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, iż miasto przyciąga całe rzesze turystów, będąc jednocześnie jednym z głównych celów podróży biznesowych.

Port lotniczy Kraków

Międzynarodowy port lotniczy Kraków im. Jana Pawła II (KRK) położony jest około 11 kilometrów na zachód od centrum miasta. Całodobową obsługę w zakresie przewozu osób zapewniają taksówki (Kraków Airport Taxi), autobusy odjeżdżające z przystanków przy terminalu T1 i T2, a także pociągi (przystanki znajdują się zaledwie 200 metrów od terminalu pasażerskiego). Bez problemu do / z lotniska dojedziemy także samochodami.

Poznań - Kraków tanie loty

Bez względu na cel podróży - czy to wypad na weekend, podróż służbowa czy też zwykła wycieczka - dzięki połączeniom lotniczym na trasie Poznań - Kraków mamy możliwość w ciągu zaledwie 1 godziny 10 minut znaleźć się na drugim krańcu Polski. Pokonanie trasy samochodowej o długości około 450 km zajmuje dla porównania, podobnie zresztą jak podróż pociągiem, średnio około 5 godzin.

Bezpośrednie i tanie loty na tej trasie zapewniają linie lotnicze Eurolot. Istnieje również możliwość zarezerwowania lotu z ewentualną przesiadką np. w Warszawie. Takie połączenia oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT. Przeloty z międzylądowaniem są z reguły bardziej czasochłonne. Planując podróż warto zaplanować wylot z wyprzedzeniem oraz skorzystać z porównywarki cen lotów.

Informacje dotyczące lotu: Poznań - Kraków

Lot tam i z powrotem od 86,38 zł
Odległość 332 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Poznań - Ławica im. Henryka Wieniawskiego (POZ)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Kraków - Balice im. Jana Pawła II (KRK)
Państwo docelowe Loty - Polska
Alternatywne trasy do Polska
Alternatywne loty do Kraków