Loty Katowice - Kair

Nasze najtańsze oferty lotów z Katowice do Kair

Tutaj możesz porównać tanie loty z Katowice (KTW) do Kair (CAI) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Kair. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Katowice - Kair

Katowice-Kair

Loty Katowice-Kair (KTW-CAI) są bardzo popularne wśród lotniczych połączeń międzynarodowych. Kair to stolica i największe miasto Egiptu, a także największe miasto Afryki. Stanowi jeden z najważniejszych ośrodków świata islamskiego i arabskiego. Kair jest centrum finansowym i handlowo-przemysłowym Egiptu. Szczególnie rozwinięte są tu takie gałęzie przemysłu odzieżowego oraz rzemiosła artystycznego. Trasa Katowice-Kair uczęszczana jest głównie przez turystów. Wyjątkowe położenie nad rzeką Nil oraz bogate zaplecze kulturowe i historyczne stanowią o tym, że Kair stał się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Wielość powszechnie znanych zabytków, muzea i otaczający je krajobraz przyciągają tysiące turystów z wszystkich stron świata. Wszystko to wpływa na popularność połączeń lotniczych z Katowic do Kairu.

Kair lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Kair (CAI - Cairo International Airport) to największe lotnisko w Egipcie. Położony jest w Heliopolis około 15 km na północnym-wschodzie od centrum miasta. Droga do centrum Kairu z lotniska jest dobrze oznakowana, dojazd nie powinien więc stanowić problemu. Do dyspozycji podróżnych są ponadto liczne taksówki. Dojazd do miasta trwa około 30 minut, jednak zanim skorzystamy z usług taksówkarzy warto z góry ustalić cenę za kurs. Pasażerów z lotniska/na lotnisko dowożą również regularnie kursujące autobusy.

Katowice-Kair loty

Z Katowic do Kairu brak jest regularnych lotniczych połączeń bezpośrednich. Wielu przewoźników oferuje na tej trasie atrakcyjne połączenia z tzw. międzylądowaniem. Trasę Katowice-Kair pokonamy między innymi dzięki ofertom niemieckich linii Lufthansa oraz Egyptair. Duże zainteresowanie połączeniami lotniczymi na trasie Katowice-Kair stanowi o stosunkowo dużej konkurencji wśród przewoźników. Bezpośrednia odległość z Katowic do Kairu wynosi około 2470 kilometrów. Decydując się na lot do Kairu warto porównać ceny lotów na loty.idealo.pl oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem lub skorzystać z ofert last minute. Zwiększymy tym samym szanse na zarezerwowanie tanich biletów lotniczych na trasie Katowice-Kair.

Informacje dotyczące lotu: Katowice - Kair

Lot tam i z powrotem od 206,44 zł
Odległość 2488 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Katowice - Pyrzowice (KTW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Kair (CAI)
Państwo docelowe Loty - Egipt
Alternatywne trasy do Egipt
Alternatywne loty do Kair
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie