Loty Gdańsk - Kair

Nasze najtańsze oferty lotów z Gdańsk do Kair

Tutaj możesz porównać tanie loty z Gdańsk (GDN) do Kair (CAI) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Kair. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Gdańsk - Kair

Gdańsk-Kair

Gdańsk-Kair (GDN-CAI) jest jedną z najpopularniejszych tras lotu w siatce połączeń międzynarodowych. Kair to stolica i największe miasto Egiptu, a także największe miasto Afryki. Stanowi jedno z najważniejszych centrów świata islamskiego i arabskiego. Kair jest głównym ośrodkiem finansowym i handlowo-przemysłowym Egiptu. Szczególnie rozwinięte są tu gałęzie przemysłu odzieżowego oraz rzemiosła artystycznego. Trasa Gdańsk-Kair uczęszczana jest głównie przez turystów. Wyjątkowe położenie nad rzeką Nil oraz bogate zaplecze kulturowe i historyczne stanowią o tym, że Kair stał się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Wielość powszechnie znanych zabytków, muzea i otaczający je krajobraz przyciągają tysiące turystów z wszystkich stron świata. Wszystkie te elementy stanowią o popularności połączeń lotniczych z Gdańska do Kairu.

Kair lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Kair (CAI - Cairo International Airport) to największe lotnisko w Egipcie. Położony jest w Heliopolis około 15 km na północnym-wschodzie od centrum miasta. Droga do centrum Kairu z lotniska jest dobrze oznakowana, dojazd nie powinien więc stanowić problemu. Do dyspozycji podróżnych są ponadto liczne taksówki. Dojazd do miasta trwa około 30 minut, jednak zanim skorzystamy z usług taksówkarzy warto z góry ustalić cenę za kurs. Pasażerów z lotniska/na lotnisko dowożą również regularnie kursujące autobusy.

Gdańsk-Kair loty

Na trasie Gdańsk-Kair brak jest regularnych połączeń bezpośrednich. Wielu przewoźników oferuje na tej trasie atrakcyjne połączenia z tzw. międzylądowaniem. Z Gdańska do Kairu polecimy głównie dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT, niemieckiej Lufthansa, Eithad Airways oraz Turkish Airlines. Duże zainteresowanie połączeniami lotniczymi na odcinku Gdańsk- Kair stanowi o stosunkowo dużej konkurencji wśród przewoźników, a ta z kolei korzystnie wpływa na ceny biletów lotniczych. Bezpośrednia odległość z Gdańska do Kairu wynosi około 2900 kilometrów. Planując podróż do Kairu warto porównać ceny lotów na loty.idealo.pl oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem lub skorzystać z ofert last minute. Zwiększymy tym samym szanse na zarezerwowanie tanich biletów lotniczych na trasie Gdańsk-Kair.

Informacje dotyczące lotu: Gdańsk - Kair

Lot tam i z powrotem od 197,07 zł
Odległość 2892 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Kair (CAI)
Państwo docelowe Loty - Egipt
Alternatywne loty do Kair
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie