Loty Warszawa - Kair

Przydatne informacje o locie Warszawa - Kair

Warszawa-Kair

Loty Warszawa-Kair (WAW-CAI) są bardzo lubiane wśród lotniczych połączeń międzynarodowych. Kair to stolica i największe miasto Egiptu, a także jedno z największych miast Afryki. Stanowi jeden z najważniejszych ośrodków świata islamskiego i arabskiego. Miasto jest centrum handlowo-przemysłowym i finansowym Egiptu. Szczególnie rozwinięte są tu gałęzie przemysłu odzieżowego oraz rzemiosła artystycznego. Trasa Warszawa-Kair uczęszczana jest głównie przez turystów. Wyjątkowe położenie nad rzeką Nil oraz bogate zaplecze kulturowe i historyczne stanowią o tym, że Kair stał się jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych na świecie. Wielość powszechnie znanych zabytków, muzea i otaczający je krajobraz przyciągają tysiące turystów z wszystkich stron świata. Wszystko to wpływa na popularność lotów na trasie Warszawa-Kair.

Kair lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Kair (CAI - Cairo International Airport) to największy port lotniczy Egiptu. Położony jest w Heliopolis około 15 km na północnym-wschodzie od centrum miasta. Droga do centrum Kairu z lotniska jest dobrze oznakowana, dojazd nie powinien więc stanowić problemu. Do dyspozycji podróżnych są ponadto liczne taksówki. Dojazd do miasta trwa około 30 minut, jednak zanim skorzystamy z usług taksówkarzy warto z góry ustalić cenę za kurs. Pasażerów z lotniska/na lotnisko dowożą również regularnie kursujące autobusy.

Lot Warszawa-Kair

Z Warszawy do Kairu brak jest regularnych lotniczych połączeń bezpośrednich. Jednak wielu przewoźników oferuje na tej trasie atrakcyjne loty z tzw. międzylądowaniem. Trasę Warszawa-Kair pokonamy między innymi dzięki ofertom Polskich Linii Lotniczych LOT, Alitalia Linee Aeree Italiane, Deutsche Lufthansa czy Turkish Airlines. Duże zainteresowanie lotami na trasie Warszawa-Kair stanowi o stosunkowo dużej konkurencji wśród przewoźników. Bezpośrednia odległość dzieląca Warszawę i Kair wynosi około 2610 kilometrów. Decydując się lot do Kairu warto porównać ceny lotów na loty.idealo.pl oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem lub skorzystać z ofert last minute. W taki sposób możemy zwiększyć szanse na zarezerwowanie biletu lotniczego na lot Warszawa-Kair w atrakcyjnej cenie.