Warszawa-Szanghaj

Loty Warszawa-Szanghaj (WAW-PVG) są bardzo popularne w siatce połączeń międzynarodowych. Szanghaj to największe i najludniejsze miasto w Chinach, położone w delcie rzeki Jangcy. Wydzieloną jednostkę administracyjną zamieszkuje blisko 24 mln mieszkańców. Miasto stanowi najszybciej rozwijające się chińskie centrum przemysłowe, gospodarcze i finansowe. Swoje siedziby mają tu wielkie banki i giełdy papierów wartościowych. Szanghaj to także główny ośrodek komunikacyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Znajduje się tu trzeci co do wielkości port morski na świecie. Szanghaj zachwyca swoją architekturą, przy czym ciągle powstają tutaj nowe budowle. Ponadto bogate tło historyczne i niepowtarzalny klimat zachęcają liczne grupy turystów do odwiedzenia tego miejsca.

...

Szanghaj Pudong

Szanghaj obsługują dwa porty lotnicze: Hongqiao (SHA) i Pudong (PVG). Międzynarodowy port lotniczy Szanghaj-Pudong (PVG) położony jest około 30 km od miasta, we wschodniej dzielnicy Pudong. Dojazd do miasta zapewnia kolej magnetyczna Maglev poruszająca się z prędkością blisko 430 km/godzinę. Pozwala ona na pokonanie odległości 30 kilometrów w ciągu zaledwie 7 minut. Port lotniczy Szanghaj-Hongqiao znajduje się około 13 km na zachód od centrum miasta i jest drugim portem obsługującym Szanghaj.

...

Lot Warszawa-Szanghaj

Loty z Warszawy do Szanghaju możliwe są między innymi dzięki Aeroflot Russian Airlines czy Emirates Airline. Bezpośrednia odległość między miastami wynosi blisko 8 tys. kilometrów. Planując podróż należy pamiętać o 7- godzinnej różnicy czasu. Ze względu na dużą popularność tej trasy mamy do wyboru bogatą ofertę lotów z tzw. międzylądowaniem. Zanim dokonamy rezerwacji biletów lotniczych na trasę Warszawa-Szanghaj warto, w celu znalezienia najkorzystniejszych ofert, skorzystać z porównywarki cen lotów idealo.

...