Lot Warszawa - Odessa

Połączenia lotnicze z Warszawy do Odessy (WAW - ODS) są bardzo popularne wśród Polaków. Odessa to ogromne miasto, liczące ponad milion mieszkańców, z bardzo dobrze rozwiniętym przemysłem stoczniowym, metalurgicznym, chemicznym i spożywczym. Jest największym portem morskim Ukrainy, a także bazą marynarki wojennej i handlowej oraz ośrodkiem rybołówstwa. Miasto położone jest na wzgórzach otaczających niewielką zatokę, w której mieści się port. Znajduje się tu wiele plaż, uzdrowisk i sanatoriów. Miejsce to cechuje wielokulturowość, dość wysoki standard życia oraz długie i gorące lato, co sprawia, że chętnie przybywają tutaj urlopowicze. Odessa określana jako „Perełka Morza Czarnego" jest między innymi celem podróży służbowych oraz turystycznych.

...

Lotnisko Odessa

Międzynarodowy port lotniczy Odessa (ODS) położony jest około 8 kilometrów na południowy- wschód od centrum miasta. Jest to jedno z największych lotnisk na Ukrainie. Z racji sporego ruchu pasażerskiego jest on w miarę dobrze skomunikowany z miastem. Do dyspozycji podróżnych są głównie taksówki. Ich postoje znajdują się przed terminalami. Ponadto pomiędzy centrum a lotniskiem regularnie kursują autobusy.

...

Tanie loty Warszawa - Odessa

Bezpośrednie przeloty ze stolicy Polski do Odessy możliwe są między innymi dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT. Czas przelotu wynosi mniej więcej 1 godzinę 50 minut. Jest to w porównaniu do ewentualnej podróży samochodem wymagającej pokonania blisko 1200 km ogromna oszczędność czasu. Ze względu na relatywnie duże zainteresowanie tą trasą istnieje wiele ofert umożliwiających zarezerwowanie lotu z przesiadką. Przeloty z tzw. międzylądowaniem są z reguły bardziej czasochłonne, pozwalają jednak sporo zaoszczędzić na cenie biletów lotniczych. Decydując się na rezerwację lotu warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z porównywarki cen.

...