Loty Warszawa- Helsinki

Trasa lotów z Warszawy (WAW) do Helsinek (HEL) cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Stolica i największe miasto Finlandii jest głównym ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym oraz kulturalnym kraju. Helsinki z miastami Espoo i Vantaa tworzą zespół miejski. Miasto liczy około 600 tys. mieszkańców, a cała aglomeracja zamieszkiwana jest przez blisko 1,2 mln ludzi. Do głównych atrakcji turystycznych należy Plac Senacki z pomnikiem cara Rosji Aleksandra II, twierdza Soumenlinna wraz z licznymi muzeami, wesołe miasteczko Linnanmäki oraz liczne miejsca kultu religijnego jak katedra luterańska Toumiokirkko czy Sobór Zaśnięcia Bogurodzicy.

...

Port lotniczy Helsinki- Vantaa

Międzynarodowy port lotniczy Helsinki- Vantaa położony jest około 15 km na północ od centrum miasta. Stanowi on jedno z głównych lotnisk Skandynawii. Dojazd taksówką zajmuje średnio pół godziny. Do dyspozycji podróżnych są ponadto regularnie kursujące autobusy, dowożące pasażerów średnio co 15-20 minut z-do centrum miasta.

...

Tanie loty z Warszawy do Helsinek

Helsinki są największym centrum komunikacyjnym kraju ale i jednym z najwiekszych w tym regionie. Miasto stanowi główny węzeł komunikacji szynowej i autobusowej, a także morskiej i powietrznej. Bezpośrednie przeloty z Warszawy do stolicy Finlandii oferują między innymi fińskie linie lotnicze Finnair, łotewskie Air Baltic oraz Polskie Linie lotnicze LOT. Średni czas lotu wynosi 1 godzinę i 45 minut. Inni przewoźnicy oferują ponadto loty z tzw. międzylądowaniem. Przelot z przesiadką jest z reguły bardziej czasochłonny, jednak często w przypadku takich połączeń możemy znaleźć bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto również skorzystać z porównywarki cen i o ile to możliwe zaplanować podróż z wyprzedzeniem.

...