Loty Katowice - Cork

Nasze najtańsze oferty lotów z Katowice do Cork

Tutaj możesz porównać tanie loty z Katowice (KTW) do Cork (ORK) w jedną lub w obie strony. W ciągu ostatnich kilku dni na idealo wyszukiwano i znaleziono następujące oferty. Możesz też rozpocząć własne wyszukiwanie lotów do Cork. Ceny i dostępność mogą zmienić się w każdej chwili.

Przydatne informacje o locie Katowice - Cork

Lot z Katowic do Cork

Jedna z najbardziej popularnych i najczęściej uczęszczanych tras w siatce połączeń międzynarodowych to trasa lotu Katowice - Cork (KTW - ORK). Drugie co do wielkości miasto Irlandii jest również drugim pod względem wielkości, po Dublinie, skupiskiem Polonii w Irlandii. Aglomerację zamieszkuje ponad 15 tysięcy Polaków. Miasto położone jest przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego. Jest największym miastem prowincji Munster oraz centrum administracyjnym hrabstwa Cork. Stanowi ponadto ośrodek przemysłowy oraz akademicki i naukowy południowej Irlandii. W mieście znajdują się również liczne atrakcje turystyczne. Warto zobaczyć wieżę Shandon będącą jednym z symboli Cork, liczne katedry, budynek ratusza miejskiego oraz budynki uniwersyteckie.

Lotnisko Cork

Międzynarodowy port lotniczy w Cork jest drugim największym pod względem ilości odprawianych pasażerów oraz drugim najważniejszym lotniskiem w Irlandii. Znajduje się około 10 kilometrów od centrum miasta i jest z nim bardzo dobrze skomunikowany. Doskonałe oznakowanie dróg i autostrad sprawia, że bez problemów dojedziemy tutaj samochodem. Ponadto do dyspozycji podróżnych są różnych korporacji taksówki oraz regularnie kursujące autobusy.

Tanie loty Katowice - Cork

Z Katowic do Cork polecimy bez przesiadek głównie dzięki tanim liniom lotniczym Wizzair. Czas przelotu wynosi mniej więcej 3 godziny. Ponadto wielu przewoźników oferuje loty z tzw. międzylądowaniem. Są one jednak bardziej czasochłonne i w przypadku tej trasy niekoniecznie tańsze. Znalezienie biletów w atrakcyjnych cenach nie powinno jednak stanowić problemu. Planując podróż warto skorzystać z pomocy porównywarki cen lotów oraz dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

Informacje dotyczące lotu: Katowice - Cork

Lot tam i z powrotem od 288,87 zł
Odległość 1919 km
Lotnisko odlotu Port lotniczy Katowice - Pyrzowice (KTW)
Lotnisko przylotu Port lotniczy Cork (ORK)
Państwo docelowe Loty - Irlandia
Alternatywne loty do Cork
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie