idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound

Przydatne informacje o locie Warszawa - Rio de Janeiro

Lot Warszawa-Rio de Janeiro

Loty z Warszawy do Rio de Janeiro (WAW-RIO) są bardzo popularne wśród lotniczych połączeń międzynarodowych. Rio położone jest w południowo-wschodniej części Brazylii między urwistymi wzgórzami znanymi jako „Głowa Cukru” oraz Corcovado ze statuą Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redentor) na czele. Jest to drugie co wielkości miasto Brazylii, zaraz poi stolicy São Paulo. Rio de Janeiro znane jest na całym świecie z corocznie obchodzonego karnawału oraz pięknych plaż, między innymi Copacabana.

Rio de Janeiro - lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Rio de Janeiro-Galeão (GIG) to jeden z głównych portów w Brazylii. Położony jest na niewielkiej wyspie około 20 km na północ od Rio de Janeiro. Do centrum dostaniemy się taksówką, autobusem lub transportem publicznym. Drugie główne lotnisko to Rio De Janeiro Santos Dumont (SDU). Znajduje się ono bardzo blisko miasta, zaledwie 2 kilometry od centrum i obecnie przeznaczone jest głównie do obsługi pasażerów biznesowych.

Loty Rio de Janeiro

Połączenia lotnicze z Warszawy do Rio de Janeiro oferują na przykład Polskie Linie Lotnicze LOT, Deutsche Lufthansa, KLM czy Air France. Są to połączenia z przesiadkami. Mimo tego, iż brak jest bezpośrednich połączeń lotniczych na trasie Warszawa-Rio de Janeiro, znalezienie tanich biletów nie powinno stanowić problemu. Czas lotu wynosi mniej więcej 15 godzin, z tym że należy pamiętać o różnicy czasu pomiędzy Polską a Brazylią. Zanim zaczniemy planować podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów w celu znalezienia najkorzystniejszej opcji. Z reguły najlepiej jest zaplanować lot z wyprzedzeniem i skorzystać z wyszukiwania elastycznego bądź też przejrzeć oferty last minute.