Lot z Warszawy do Moskwy

Trasa Warszawa (WAW) Moskwa (MOW) jest jedną z najpopularniejszych w siatce połączeń międzynarodowych. Jest to między innymi trasa służbowa, biznesowa a także turystyczna. Stolica oraz największe miasto Rosji stanowi siedzibę władz państwowych będąc głównym ośrodkiem politycznym kraju. Jest ponadto centrum wydarzeń gospodarczych, finansowych, kulturalnych oraz religijnych. Moskwa jest najbogatszym i najprężniej rozwijającym się miastem w Rosji. Zamieszkuje je ponad 10 mln mieszkańców, a całą aglomerację blisko 15 milionów ludzi. Jest to także największe miasto Europy. Liczne zabytki i atrakcje przyciągają corocznie masy turystów. Kreml oraz Plac Czerwony stanowiące historyczne centrum miasta wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

...

Porty lotnicze Moskwy / MOW (BKA, DME, SVO, VKO)

Moskwa jako jedno z największych miast Europy obsługiwana jest przez 4 porty lotnicze. Lotnisko Bykowo (BKA) to mały port regionalny, obsługujący głównie loty krótkodystansowe oraz czarterowe. Port lotniczy Moskwa-Domodiedowo (DME) to najruchliwsze lotnisko w Moskwie. Położone jest około 34 km na południe od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, autobusy, pociągi osobowe oraz kolej szybkobieżna dowożąca podróżnych bezpośrednio do/z centrum miasta. Międzynarodowy port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo (SVO) to główna baza linii lotniczych Aeroflot. Do/ z centrum miasta najszybciej dojedziemy pociągiem. Do miasta dowiozą nas również autobusy czy taksówki. Trzecie co do wielkości lotnisko w Moskwie to port lotniczy Moskwa-Wnukowo (VKO). Oddalone jest około 28 km od centrum miasta i bezpośrednio z nim skomunikowane dzięki linii kolejowej.

...

Tanie loty Warszawa- Moskwa

Ze względu na duże zainteresowanie trasą z Warszawy do Moskwy mamy do wyboru bogatą ofertę połączeń obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Bezpośrednio do rosyjskiej stolicy polecimy między innymi dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT oraz Aeroflot Russian Airlines. Przewoźnicy ci obsługują głównie trasę Warszawa Chopin Airport- Moskwa Szeriemietiewo. Odległość blisko 1200 km dzielącą miasta pokonamy samolotem w zaledwie 2 godziny 30 minut. W porównaniu do jazdy samochodem pozwala lot skrócić czas podróży o prawie 12 godzin. Ze względu na popularność trasy Warszawa-Moskwa wiele linii lotniczych oferuje przeloty z tzw. międzylądowaniem. Połączenia takie są z reguły bardziej czasochłonne ale często w bardzo atrakcyjnych cenach. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale także położenie lotniska. Podróż warto zarezerwować z wyprzedzeniem, korzystając wcześniej z porównywarki cenowej.

...
idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound
Informacje dotyczące lotu Warszawa - Moskwa
Korzystne loty bezpośrednie
Dane Lotu Warszawa - Moskwa
  • Czas lotu: min.. 02:00 / max.. 02:10
  • Odległość: 1156 km
  • Loty tygodniowo: 47
  • Czas lotu powrotnego: min.. 02:10 / max.. 02:30