Loty Warszawa - Kopenhaga

Przydatne informacje o locie Warszawa - Kopenhaga

Lot Warszawa - Kopenhaga

Trasa Warszawa (WAW) - Kopenhaga (CPH) to jedna z bardziej popularnych w siatce połączeń międzynarodowych. Stolica i jednocześnie największe miasto Danii jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Położone jest malowniczo nad cieśniną Sund, na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager. Metropolię zamieszkuje ponad półtora miliona ludzi. Miasto słynie między innymi z licznych tras rowerowych (ponad 300 km ścieżek rowerowych), masy zabytków, oraz parku Tivoli- drugiego najstarszego parku rozrywki świata.

Lotnisko w Kopenhadze

Międzynarodowy port lotniczy Kopenhaga- Kastrup usytuowany jest około 8 km na południowy wschód od centrum miasta, na obszarze miejscowości Kastrup. Doskonale rozwinięta siatka komunikacji miejskiej pozwala pasażerom na sprawny i mało skomplikowany dojazd do miasta. Do dyspozycji podróżnych jest kolej, metro oraz autobusy. Ponadto łatwo dostaniemy się na lotnisko korzystając z biegnącej przez port lotniczy autostrady.

Tanie bilety lotnicze do Kopenhagi

Bezpośrednie połączenia lotnicze ze stolicy Polski do stolicy Danii oferują między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT i Scandinavian Airlines SAS. Czas lotu bez przesiadki wynosi średnio 1 godzinę 20 minut. Cenowo korzystną alternatywę stanowią loty z międzylądowaniem. Bogata oferta połączeń lotniczych stanowi o sporej konkurencji wśród przewoźników, a to z kolei wpływa na ceny biletów. Zanim zaczniemy planować podróż warto więc porównać ceny lotów w celu znalezienia najkorzystniejszej opcji. Z reguły najlepiej jest zaplanować lot z wyprzedzeniem i skorzystać z wyszukiwania elastycznego bądź też przejrzeć oferty last minute.