Loty Warszawa - Kijów Boryspol

Przydatne informacje o locie Warszawa - Kijów Boryspol

Lot Warszawa - Kijów

Połączenia lotnicze z Warszawy do Kijowa (WAW - KBP) są bardzo popularne wśród Polaków. Stolica i największe miasto Ukrainy położone jest nad rzeką Dniepr. Do około 1918 roku Kijów stanowił jeden z ośrodków polskości. Obecnie zamieszkiwany jest przez około 7000 Polaków. Miasto stanowi centrum polityczne, gospodarcze i przemysłowe kraju. Znajdują się tutaj również ważniejsze uczelnie, instytuty i uniwersytety państwowe. Miasto oferuje swoim odwiedzającym wiele atrakcji, w tym bardzo ciekawe zabytki i muzea.

Lotniska w Kijowie

W Kijowie znajdują się dwa główne lotniska. Międzynarodowy port lotniczy Kijów-Boryspol (KBP) to największe lotnisko na Ukrainie. Położone jest około 29 km na wschód od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, regularnie kursujące do centrum miasta autobusy oraz kolej. Drugi z portów pasażerskich obsługujących stolicę Ukrainy to port lotniczy Kijów-Żuliany (IEV). Obsługuje on głównie połączenia krajowe oraz samoloty tanich przewoźników lotniczych. Zanim dokonamy rezerwacji lotu warto sprawdzić położenie lotniska docelowego.

Tanie loty Warszawa - Kijów

Bezpośrednie przeloty ze stolicy Polski do stolicy Ukrainy możliwe są między innymi dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT oraz ukraińskim liniom Aerosvit Airlines. Czas przelotu wynosi mniej więcej 1 godzinę 30 minut. Jest to w porównaniu do ewentualnej podróży samochodem wymagającej pokonania blisko 770 km znacząca oszczędność czasu. Ze względu na dość spore zainteresowanie tą trasą istnieje wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką. Przeloty z tzw. międzylądowaniem są z reguły bardziej czasochłonne, pozwalają jednak sporo zaoszczędzić na cenie biletów lotniczych. Decydując się na rezerwację lotu warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z porównywarki cen.