Loty z Poznania do Kopenhagi

Trasa Poznań (POZ) - Kopenhaga (CPH) jest jedną z bardziej lubianych tras w siatce połączeń międzynarodowych. Stolica i największe miasto Danii jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Malownicze położenie miasta nad cieśniną Sund, na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager, nadaje miastu bajkowy klimat. Jest to jednak metropolia zamieszkiwana przez ponad półtora miliona ludzi. Miasto znane jest głównie z tras rowerowych. Łączna ich długość wynosi ponad 300 km. Znajduje się tu ponadto masa zabytków oraz znany na całym świecie park Tivoli- drugi najstarszy park rozrywki świata.

...

Port lotniczy Kopenhaga- Kastrup

Międzynarodowe lotnisko Kopenhaga- Kastrup usytuowane jest około 8 km na południowy wschód od centrum miasta, w granicach miejscowości Kastrup. Bardzo dobrze rozwinięta siatka komunikacji miejskiej pozwala pasażerom na sprawny i mało skomplikowany dojazd z/do miasta. Podróżni maja do dyspozycji taksówki, kolej, metro oraz autobusy. Ponadto łatwo dostaniemy się na lotnisko korzystając z biegnącej przez port lotniczy autostrady.

...

Tanie przeloty do Kopenhagi

Z Poznania do stolicy Danii polecimy bezpośrednio głównie dzięki liniom Scandinavian Airlines SAS. Czas lotu bez przesiadki wynosi około godzinę. Korzystną alternatywę cenową stanowią loty z międzylądowaniem. Takie połączenia oferują między innymi niemieckie linie Lufthansa. Czas podróży jest z reguły dłuższy ale jeśli zależy nam na tanich biletach lotniczych warto wziąć pod uwagę takie możliwości lotu. Warto ponadto, zanim zaczniemy planować podróż, porównać ceny lotów w celu znalezienia najkorzystniejszej opcji. Z reguły najlepiej jest zaplanować lot z wyprzedzeniem i skorzystać z wyszukiwania elastycznego lub tez ewentualnie przejrzeć oferty last minute.

...