idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound

Przydatne informacje o locie Kraków - Moskwa

Lot z Krakowa do Moskwy

Trasa lotu Kraków - Moskwa (KRK - MOW) jest bardzo popularna w siatce połączeń międzynarodowych. Jest to głównie trasa służbowa, biznesowa a także turystyczna. Stolica oraz największe miasto Rosji stanowi siedzibę najwyższych władz państwowych, będąc głównym ośrodkiem politycznym, administracyjnym i ekonomicznym kraju. Jest ponadto centrum wydarzeń gospodarczych, finansowych, edukacyjnych, kulturalnych oraz religijnych. Moskwa to najbogatsze i najprężniej rozwijające się miasto w Rosji oraz największe miasto w Europie. Zamieszkuje je ponad 10 mln mieszkańców, a całą aglomerację blisko 15 milionów ludzi. Niepowtarzalna atmosfera tego kosmopolitycznego miasta, liczne zabytki i atrakcje przyciągają corocznie całe masy turystów.

Lotniska w Moskwie / MOW (BKA, DME, SVO, VKO)

Moskwa będąc jednym z największych miast Europy posiada 4 porty lotnicze. Lotnisko Bykowo (BKA) to mały port regionalny, obsługujący głównie loty krótkodystansowe oraz czarterowe. Port lotniczy Moskwa-Domodiedowo (DME) to najbardziej ruchliwy port w mieście. Położony jest około 34 km na południe od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowany. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, autobusy, pociągi osobowe oraz kolej szybkobieżna. Międzynarodowy port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo (SVO) to główna baza linii lotniczych Aeroflot. Do centrum miasta najszybciej dojedziemy pociągiem, choć do usług podróżnych są także autobusy i taksówki. Trzecie co do wielkości lotnisko w Moskwie to port lotniczy Moskwa-Wnukowo (VKO). Oddalone jest około 28 km od centrum miasta i bezpośrednio z nim skomunikowane dzięki linii kolejowej.

Tanie loty Kraków - Moskwa

Przez wzgląd na duże zainteresowanie trasą z Krakowa do Moskwy mamy do wyboru bogatą ofertę połączeń obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Bezpośrednio do rosyjskiej stolicy polecimy między innymi dzięki Aeroflot Russian Airlines. Przewoźnik ten obsługuje trasę Kraków-Balice - Moskwa Szeriemietiewo (KRK - SVO). Odległość blisko 1500 km dzielącą miasta pokonamy samolotem w zaledwie 3 godziny. W porównaniu do jazdy samochodem pozwala lot skrócić czas podróży prawie o 15 godzin. Do wyboru podróżnych są ponadto liczne oferty połączeń lotniczych innych przewoźników. Zwykle są to loty z tzw. międzylądowaniem, a więc bardziej czasochłonne. Warto jednak zapoznać się z takimi ofertami, ponieważ są one często o wiele tańsze od połączeń bezpośrednich.