Loty Katowice - Moskwa

Przydatne informacje o locie Katowice - Moskwa

Loty Katowice-Moskwa

Trasa lotu Katowice - Moskwa (KTW-MOW) jest jedną z najpopularniejszych w siatce połączeń międzynarodowych. Jest to między innymi trasa służbowa, biznesowa a także turystyczna. Stolica oraz największe miasto Rosji stanowi siedzibę władz państwowych, będąc głównym ośrodkiem politycznym kraju. Jest ponadto centrum wydarzeń gospodarczych, finansowych, kulturalnych oraz religijnych. Moskwa jest najbogatszym i najprężniej rozwijającym się miastem w Rosji, a co do wielkości także siódmym miastem na świecie. Zamieszkuje je ponad 10 mln mieszkańców, a całą aglomerację blisko 15 milionów ludzi. Liczne zabytki i atrakcje przyciągają corocznie masy turystów. Kreml oraz Plac Czerwony stanowiące historyczne centrum miasta wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Porty lotnicze Moskwy / MOW (BKA, DME, SVO, VKO)

Moskwa jeste jednym z największych miast Europy i świata. Obsługiwana jest przez 4 porty lotnicze. Lotnisko Bykowo (BKA) to mały port regionalny, obsługujący głównie loty krótkodystansowe oraz czarterowe. Port lotniczy Moskwa-Domodiedowo (DME) to najruchliwsze lotnisko w Moskwie. Położone jest około 34 km na południe od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowane. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, autobusy, pociągi osobowe oraz kolej szybkobieżna dowożąca podróżnych bezpośrednio do/z centrum miasta. Międzynarodowy port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo (SVO) to główna baza linii lotniczych Aeroflot. Do centrum miasta najszybciej dojedziemy stąd pociągiem. Pasażerowie skorzystać mogą także z autobusów czy taksówek. Trzecie co do wielkości lotnisko w Moskwie to port lotniczy Moskwa-Wnukowo (VKO). Oddalone jest około 28 km od centrum miasta i bardzo dobrze z nim skomunikowane dzięki linii kolejowej.

Tanie loty Katowice- Moskwa

Ze względu na duże zainteresowanie trasą z Katowic do Moskwy mamy do wyboru bogatą ofertę połączeń obsługiwanych przez różne linie lotnicze. Ze względu na popularność trasy Katowice-Moskwa wiele linii lotniczych oferuje przeloty z tzw. międzylądowaniem. Połączenia takie są z reguły bardziej czasochłonne ale często w bardzo atrakcyjnych cenach. Trasę z Katowic do Moskwy obsługują między innymi Deutsche Lufthansa, Polskie Linie Lotnicze LOT, Rossiya Airlines oraz wiele innych. Decydując się na rezerwację biletów lotniczych, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich ceny ale także położenie lotniska. Podróż warto zarezerwować z wyprzedzeniem, korzystając wcześniej z porównywarki cenowej loty.idealo.pl.

Informacje dotyczące lotu: Katowice - Moskwa

Odległość 1363 km
Lotnisko odlotu Katowice - Pyrzowice (KTW)
Lotnisko przylotu Moskwa, wszystkie lotniska (BKA, DME, SVO, VKO) (MOW)
Państwo docelowe Rosja
Alternatywne loty do Moskwa
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie