idealo Preisfinderidealo Preisfinder - Finde den niedrigsten Flugpreis nach Abflugdatum
LANG_widget_price_headline_widget
LANG_widget_price_interface_add_inbound
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound_label
LANG_widget_price_interface_add_inbound

Przydatne informacje o locie Katowice - Monastyr

Katowice-Monastyr

Połączenia lotnicze z Katowic do Monastyr (KTW-MIR) cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Polaków szczególnie w okresie letnim. Jest to bowiem trasa głównie turystyczna, przyciągająca liczne rzesze urlopowiczów. Monastyr to miasto portowe położone w środkowej części wschodniego wybrzeża Tunezji. Miasto zamieszkuje około 70 tysięcy ludności. Znane jest ono głównie jako miejsce narodzin pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji. Zachowało się tu wiele zabytków, m.in. mauzoleum Bourguiby oraz ribat Harthema. W mieście znajduje się także przystań jachtowa. Wyjątkowy klimat tego miejsca, korzystne ceny oraz właściwie gwarantowana pogoda zachęca urlopowiczów do udania się właśnie do Monastyr.

Lotnisko w Monastyr (MIR)

Międzynarodowy port lotniczy im. Habiba Burguiby oddalony jest około 8 kilometrów od miasta. Położony jest w pobliżu Susy - trzeciego pod względem wielkości miasta w Tunezji. Obsługuje ono głównie ruch czarterowy. Jego nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji.

Lot Katowice-Monastyr

Loty z Katowic do Monastyr to głównie loty czarterowe. Bez względu na to czy podróż planujemy w sezonie urlopowym czy też też poza nim, wielu przewoźników oferuje na trasie Katowice-Monastyr połączenia lotnicze z międzylądowaniem. Do Monastyr polecimy dzięki Deutsche Lufthansa, Polskim Liniom Lotniczym LOT oraz Jet Airways. Planując podróż warto z wyprzedzeniem skorzystać z porównywarki lotów idealo. Z racji urlopowego charakteru Monastyr istnieje spora szansa, że znajdziemy bardzo korzystne oferty last minute.