Loty Gdańsk - Split

Przydatne informacje o locie Gdańsk - Split

Gdańsk - Split

Połączenia lotnicze z Gdańska do chorwackiego Splitu (GDN - SPU) cieszą się wielką popularnością wśród podróżnych. Split położony na niewielkim półwyspie nad Morzem Adriatyckim najchętniej odwiedzany jest w porze letniej i wakacyjnej. Jest to bowiem jeden z najpopularniejszych kurortów letnich. Split to jeden z ważniejszych i bardziej znanych portów w Chorwacji. Jest to także drugie co do wielkości miasto Chorwacji, a także jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych i komunikacyjnych kraju. Miasto oferuje odwiedzającym nie tylko piękne plaże ale także wiele zabytków wartych zwiedzenia oraz innych atrakcji.

Lot Gdańsk - Split

Pokonanie trasy Gdańsk- Split samochodem zajmuje średnio około 18 godzin. Odległość blisko 1700 km dzielącą oba miasta pokonać można, dzięki połączeniom lotniczym, w ciągu zaledwie 2 godzin i 45 minut. Bezpośrednie połączenia lotnicze oferowane są na trasie Gdańsk - Split między innymi przez EuroLOT. Istnieje jednak bogata oferta połączeń z tzw. międzylądowaniem. Loty takie umożliwiają np. linie lotnicze Scandinavian Airlines, Croatia Airlines, Austrian Airlines czy Deutsche Lufthansa. Planując podróż warto skorzystać z porównywarki cen lotów loty.idealo.pl oraz zapoznać się z ofertami linii lotniczych z wyprzedzeniem.
Lotnisko Split

Port lotniczy Split to jedno z największych lotnisk w Chorwacji. Położone jest około 25 kilometrów od centrum miasta. Bez problemów dojechać można tu drogą ekspresową, korzystając z taksówki czy transportu autobusowego.

Informacje dotyczące lotu: Gdańsk - Split

Odległość 1217 km
Lotnisko odlotu Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Lotnisko przylotu Split - Kaštela/Resnik (SPU)
Państwo docelowe Chorwacja