Loty Gdańsk - Sofia

Przydatne informacje o locie Gdańsk - Sofia

Lot Gdańsk - Sofia

Loty z Gdańska do Sofii (GDN - SOF) cieszą się duża popularnością wśród Polaków. Jest to głównie trasa turystyczna. Stolica i największe miasto Bułgarii zamieszkiwane jest przez około 1,2 miliona ludzi. Jest to jedno z najstarszych miast Europy, w którym szczególnie widać wpływy zarówno Wschodu jak i Zachodu. Miasto położone jest u stóp masywu Witoszy. Turyści mogą cieszyć się tu doskonałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Oprócz wielu zabytków, jak liczne cerkwie, synagogi i meczety oraz romantycznych zakątków idealnych do spacerowania, w których co chwilę napotkamy kawiarenkę zachęcającą zapachami do zatrzymania się chociaż na drobną przekąskę, znajdują się tu zaludnione bulwary, sklepy i liczne galerie. Sofia jest ponadto głównym ośrodkiem gospodarczym oraz komunikacyjnym Bułgarii.

Port lotniczy Sofia

Międzynarodowe lotnisko Sofia, znane także jako port lotniczy Wrażdebna, jest największym portem lotniczym Bułgarii. Jest głównym portem przesiadkowym dla linii Bulgaria Air. Łatwo i bez problemów dojedziemy do/z miasta taksówkami. Ponadto lotnisko bardzo dobrze skomunikowane jest z miastem środkami transportu publicznego. Do dyspozycji podróżnych są zarówno autobusy jak i pociągi. Stacja kolejowa znajduje się w niedalekim oddaleniu od lotniska, podróżni dowożeni są tu regularnie mikrobusami.

Gdańsk - Sofia

Najkorzystniejsze połączenia lotnicze z Gdańska do Sofii to połączenia z międzylądowaniem w Warszawie. Średni czas przelotu, wliczając przesiadkę w stolicy Polski, wynosi około 4 godziny. Trasę z Gdańska do Sofii pokonamy dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT. Ze względu na duże zainteresowanie tą trasą istnieje również wiele możliwości zarezerwowania lotu z przesiadką w innych miastach, np. w Berlinie. Połączenia takie oferuje między innymi Deutsche Lufthansa i Airberlin. Decydując się na rezerwację lotu warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem i skorzystać z porównywarki cen lotów loty.idealo.pl.

Informacje dotyczące lotu: Gdańsk - Sofia

Lot tam i z powrotem od 884,99 zł
Odległość 1350 km
Lotnisko odlotu Gdańsk - Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (GDN)
Lotnisko przylotu Sofia (SOF)
Państwo docelowe Bułgaria
Miejsca docelowe lotów w podobnej cenie