Lotnisko Zielona Góra-Babimost

1 Trasy lotów z & do Zielona Góra (IEG)

Lot Zielona Góra (IEG) - Warszawa (WAW)
Polskie Linie Lotnicze LOT (LO3984), El Al Israel Airlines (LY9290)

Lotnisko Zielona Góra-Babimost

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost to jedyny pasażerski port lotniczy w województwie lubuskim i jednocześnie najmniejsze lotnisko pasażerskie w Polsce. Usytuowany jest w zachodniej części Polski, około 34 km na północny-wschód od stolicy województwa lubuskiego- Zielonej Góry. Zajmuje on powierzchnię około 450 ha. Na terenie lotniska znajdują się m.in. terminal pasażerski o przepustowości 150 tys. pasażerów rocznie, terminal cargo, budynki technicznego zabezpieczenia, instalacje i wyposażenie techniczne obsługi pasażerów, ładunków i samolotów oraz 16 byłych hangarów samolotowych.
 • URL: Oficjalna strona internetowa
 • Strefa czasowa: GMT 1
 • Telefon do serwisu: +48 68 351-2300
 • Adres: Port Lotniczy Zielona Góra / Babimost, skrytka pocztowa 4, 66-110 Babimost, Polska
 • Zarządca: Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"
 • Miejsca parkingowe: tak, bezpłatny, na około 50 samochodów
 • miasta w pobliżu: Zielona Góra (31 km), Gorzów Wielkopolski (77 km), Poznan (85 km)
 • Dojazd: Droga wojewódzka 304
 • Połączenia kolejowe: PKS Zielona Góra w porozumieniu z firmą Sprint Air zapewnia dojazd do/ z lotniska
 • Podział lotów według dni tygodnia: poniedziałek (14.29%), wtorek (14.29%), środa (14.29%), czwartek (19.05%), piątek (28.57%), sobota (0.00%), niedziela (9.52%)
 • inna pisownia: Zielona Gora Babimost, Zielona Góra, Зялёна Гура, Zelená Hora, Zeļona Gura, Зелёна-Гура, Зельона Гура

Położenie
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost położony jest w województwie lubuskim, ok. 34 km na północny-wschód od Zielonej Góry, około 95 km na południowy zachód od Poznania, 10 km od Sulechowa oraz około 10 km od Zbąszynka- ważnego węzła kolejowego. Leży on przy drodze wojewódzkiej 304 pomiędzy miejscowościami Babimost i Nowe Kramsko.

Dojazd:
samochodem: drogą nr 32 i drogą wojewódzką nr 304
autobusem: Airport Bus PKS, PKS Zielona Góra w porozumieniu z firmą SprintAir zapewnia dojazd do/ z lotniska

Historia
Historia portu lotniczego Zielona Góra - Babimost sięga czasów tuż po II wojnie światowej, kiedy było lotniskiem wojskowym. W latach 2001-2004 obsługiwane były połączenia Zielona Góra - Warszawa z międzylądowaniem w Poznaniu, a od roku 2007 loty odbywały się bez międzylądowania. W czerwcu 2007 roku samorządy zielonogórskie i województwa lubuskiego podpisały umowę z PPL o przekształceniu części istniejącej infrastruktury portu w lotniczy port towarowy dla zachodniej części Polski oraz wschodniej części Niemiec. Kilka lat później zawieszono loty do Warszawy, a lotnisko obsługiwało samoloty prywatne i transporty żołnierzy. W czerwcu 2011 roku bezpośrednie loty do Warszawy zostały wznowione. Obecnie połączenia te obsługiwane są przez linie Sprint Air.